Папа Дамас I: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Dámaso I во tl:Papa Dámaso I
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Dámaso I во tl:Papa Dámaso I)
[[fi:Damasus I]]
[[sv:Damasus I]]
[[tl:Papa Dámaso I]]
[[ta:முதலாம் தாமசுஸ் (திருத்தந்தை)]]
[[th:สมเด็จพระสันตะปาปาดามาซุสที่ 1]]
1.760

уредувања