Разлика помеѓу преработките на „Паритет на куповна моќ“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Pagkakatulad ng lakas ng pagbili во tl:Kapantayan ng Lakas ng Pagbili
с (r2.7.2) (Робот: Додава gn:Joguapy pu'aka iñembojoja)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Pagkakatulad ng lakas ng pagbili во tl:Kapantayan ng Lakas ng Pagbili)
[[fi:Ostovoimapariteetti]]
[[sv:Köpkraftsparitet]]
[[tl:PagkakatuladKapantayan ng lakasLakas ng pagbiliPagbili]]
[[ta:கொள்வனவு ஆற்றல் சமநிலை]]
[[tt:Сатып алу мөмкинчелеге паритеты]]
3.781

уредување