Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Додава sr:Прасловенски језик
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Менува ro:Limba proto-slavă)
с (r2.7.3) (Робот: Додава sr:Прасловенски језик)
[[sk:Praslovančina]]
[[sl:Praslovanščina]]
[[sr:Прасловенски језик]]
[[sv:Samslaviska]]
[[uk:Праслов'янська мова]]
7.187

уредувања