Михришах султан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 143 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Михришах во превод значи сонце на султанот.
 
[[bg:Михришах валиде султан]]
[[en:Mihrişah Valide Sultan]]
[[la:Mihrisah valide sultan]]
[[tr:Mihrişah Valide Sultan]]