Разлика помеѓу преработките на „Долмабахче“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам ar:قصر دولمة بهجة во ar:قصر دولما باهتشة
с (Робот: Ја менувам Категорија:Знаменитости во Истанбул во Категорија:Туристички атракции на Истанбул)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ar:قصر دولمة بهجة во ar:قصر دولما باهتشة)
 
[[af:Dolmabahçe-paleis]]
[[ar:قصر دولمةدولما بهجةباهتشة]]
[[az:Dolmabağça sarayı]]
[[bg:Долмабахче]]