Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам en:List of cities in Italy by population во en:List of cities in Italy
с (r2.7.1) (Робот: Додава ca:Llista de les ciutats més grans d'Itàlia)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам en:List of cities in Italy by population во en:List of cities in Italy)
[[de:Liste der Städte in Italien]]
[[el:Κατάλογος πόλεων της Ιταλίας]]
[[en:List of cities in Italy by population]]
[[es:Anexo:Ciudades de Italia]]
[[eo:Listo de urboj de Italio]]
126.045

уредувања