Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Kolega2357-Bot“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: Здраво, ви благодарам многу. Проектот е одличен и имам намера да останам. Би сакала д...)
 
Здраво, ви благодарам многу. Проектот е одличен и имам намера да останам. Би сакала да ве прашам за процесот за поставување на слики бидејќи уште ги нема на статиите за книгата и филмот Тајната, не знам дали имам направено некаква грешка. Со почит [[User:Mirjana Bogeska|Mimi]] <small>([[User talk:Mirjana Bogeska|разговор]])</small> 18:36, 9 јануари 2013 (CET)
::Треба да кликнеш на црвениот текст (така би ја подигнала сликата). Потоа во првата празна линија (''Изворно име на податотеката'') го внесуваш истиот текст, а потоа во полето ''Опис'' ја внесуваш потребната лиценца (во зависност дали подигаш филмски плакат, омот на албум, итн.). Еве врска до сите лиценци кои се дозволени: [http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0:%D0%9B%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8 Лиценци за слики]--[[User:Вик Ретлхед|Вик Ретлхед]] <small>([[User talk:Вик Ретлхед|разговор]])</small> 18:43, 9 јануари 2013 (CET)