Разлика помеѓу преработките на „Бруто-домашен производ“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Kabuuang domestikong produkto во tl:Kabuuan ng Gawang Katutubo
с (r2.5.4) (Робот: Додава no:Bruttonasjonalprodukt)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Kabuuang domestikong produkto во tl:Kabuuan ng Gawang Katutubo)
[[fi:Bruttokansantuote]]
[[sv:Bruttonationalprodukt]]
[[tl:KabuuangKabuuan domestikongng produktoGawang Katutubo]]
[[ta:மொத்த உள்நாட்டு உற்பத்தி]]
[[te:స్థూల దేశీయోత్పత్తి]]
3.109

уредувања