Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Селска чешма“

нема опис на уредувањето
Ја преведов статијата [[Масонска ложа]] и е одобрена, меѓутоа, кога одам на оригиналната статија го нема јазикот Македонски.
Можете ли да ми помогнете?
:Здраво. Потребен е одреден период за некој од ботовите да ја додаде и македонската статија во останатите изданија на википедија, но истото можеш и самата да го направиш. Јас ја додадов врската до мак. статија, а промената можеш да ја видиш [http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Masonic_Lodge&diff=531971419&oldid=525064995 тука]. Врските со останатите јазични изданија (интервикито) се наоѓаат на дното од статијата и битно е да знаеш дека се подредени по абучен ред. Поздрав и пријатно уредување.[[User:Kekev|Kekev]] <small>([[User talk:Kekev|разговор]])</small> 17:26, 8 јануари 2013 (CET)
2.148

уредувања