Разлика помеѓу преработките на „Руско-јапонска војна“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ro:Războiul ruso-japonez во ro:Războiul Ruso-Japonez
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам pl:Wojna japońsko-rosyjska во pl:Wojna rosyjsko-japońska)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ro:Războiul ruso-japonez во ro:Războiul Ruso-Japonez)
[[pl:Wojna rosyjsko-japońska]]
[[pt:Guerra Russo-Japonesa]]
[[ro:Războiul rusoRuso-japonezJaponez]]
[[ru:Русско-японская война]]
[[simple:Russo-Japanese War]]
126.981

уредување