Дирк Новицки: Разлика помеѓу преработките

Додадени 362 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава mn:Дирк Новицки)
Нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Commons category}}
*{{official website|http://www.41-world.com/default.php#home}}
*[http://www.dirk-nowitzki-foundation.org/ Фондација на Дирк Новицки]
*[http://archive.fiba.com/pages/eng/fa/p/q/Dirk%20NOWITZKI/pid/21377/_//players.html Дирк Новицки на FIBA.com]
*{{IMDb name|1185851}}
 
{{DEFAULTSORT:Новицки, Дирк}}