Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Додадени 182 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
Чајџилниците се често место за минување на слободниот ден на кинезите.
[[Податотека:Http://images.china.cn/attachement/jpg/site1007/20100909/000d87ad3cdd0df2c42e21.jpg|мини|Кинеска чајџилница и чистач на уши]]
 
 
62

уредувања