Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Одземени 198 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
Чајџилниците се често место за минување на слободниот ден на кинезите.
|image_skyline = http://images.china.cn/attachement/jpg/site1007/20100909/000d87ad3cdd0df2c42e21.jpg
|imagesize =
|image_caption = чајџилница во Ченгду и чистач на уши
 
 
62

уредувања