Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Додадени 50 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (→‎Географија и клима: км2 сменето во км²)
с
{{никулец}}
{{внимание}}
{{Infobox Settlement
|postal_code ='''6100'''00-'''6119'''44
|area_code =28
|blank_name =[[GDP]] (nominalномнално) TotalВкупно (2010)
|blank_info =[[Renminbi|¥]] 555.13 billionмилијарди (US$82.119 billionмилијарди)
|blank1_name =[[GDP]] (nominalноминално) Per Capita (2010)
|blank1_info =[[Renminbi|¥]] 43,417 (US$6,442)
|blank2_name =[[Vehicle registration plates of the People's Republic of China|License Plate Prefix]]
|blank2_info =川A 川O (GovernmentВлада)
|blank3_name =
|blank3_info =
== Референци ==
<references />
 
{{никулец}}
 
[[Категорија: Географија на Кина]]