Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Одземен 201 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
|nickname = 蓉城 (Градот на [[хибискус]]от)
|map_caption = Местоположба на градот Ченгду, Сичуан, [[НР Кина]]
|image_map1 =
|mapsize1 =
|map_caption1 =
|image_dot_map =
|dot_mapsize =
|dot_map_caption =
|dot_x = |dot_y =
|pushpin_map =Кина Сичуан
|pushpin_label_position =
|pushpin_map_caption =Местоположба на центарот на градот
<!-- Location ------------------>
|coordinates_region =
|subdivision_type = Земја
|subdivision_name = [[НР Кина]]
62

уредувања