Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Одземени 523 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
|native_name = 成都
|nickname = 蓉城 (Градот на [[хибискус]]от)
|settlement_type =[[Провинционален град]]
|total_type =
<!-- images and maps ----------->
|image_skyline =
|imagesize =
|image_caption = Облакодери во градот, октомври 2011
|image_flag =
|flag_size =
|image_seal =
|seal_size =
|image_shield =
|shield_size =
|image_blank_emblem =
|blank_emblem_type =
|blank_emblem_size =
|image_map =
|mapsize =
|map_caption = Местоположба на градот Ченгду, Сичуан, [[НР Кина]]
|image_map1 =
62

уредувања