Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Додадени 92 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement <!-- Basic info ----------------> |name = Ченгду |official_name = 成都市 |native_name ...)
 
|official_name = 成都市
|native_name = 成都
|nickname = 蓉城 (TheГрадот Hibiscusна CityХибискусот)
|total_type = <!-- to set a non-standard label for total area and population rows -->
<!-- images and maps ----------->
|image_skyline = Chengdu_Skyline.jpg
|imagesize =
|image_caption = TheОблакодери cityво skylineградот, Octoberоктомври 2011
|image_flag =
|flag_size =
|dot_x = |dot_y =
|pushpin_map =Кина Сичуан
|pushpin_label_position =leftлево
|pushpin_map_caption =LocationЛокација ofна theцентарот cityна centreградот inво SichuanСичуан
<!-- Location ------------------>
|coordinates_region = CN-51
62

уредувања