Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Додадени 5.287 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: {{Infobox settlement <!-- Basic info ----------------> |name = Ченгду |official_name = 成都市 |native_name ...
(Создадена страница со: {{Infobox settlement <!-- Basic info ----------------> |name = Ченгду |official_name = 成都市 |native_name ...)
(нема разлика)
62

уредувања