Разлика помеѓу преработките на „Словенечки јазик“

Одбиена последната промена во текстот (од 185.2.191.106) и вратена ревизијата 2847393 на JackieBot
(Одбиена последната промена во текстот (од 185.2.191.106) и вратена ревизијата 2847393 на JackieBot)
=== Самогласки ===
[[Податотека:Slovenian vowel chart.svg|250px]]
Јас сум мартин тасков
 
=== Согласки ===