Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Додадени 17 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава jv:Filippo Inzaghi)
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[ФК Пијаченца]]
| years1 = 1991–1995 | clubs1 = [[ФК Пијаченца]] | caps1 = 39 | goals1 = 15
| years2 = 1992–1993 | clubs2 = → [[U.C.ФК AlbinoLeffeАлбинолефе|LeffeАлбинолефе]] (loan) | caps2 = 21 | goals2 = 13
| years3 = 1993–1994 | clubs3 = → [[ФК Хелас Верона|Верона]] (loan) | caps3 = 36 | goals3 = 13
| years4 = 1995–1996 | clubs4 = [[ФК Парма]] | caps4 = 15 | goals4 = 2
| years5 = 1996–1997 | clubs5 = [[ФК Аталанта]] | caps5 = 33 | goals5 = 24
}}
 
'''Филипо Инѕаги''' (роден на {{роден на|9|август|1973}}) е [[Италија|италијански]] поранешен [[фудбалер]] кој играиграл на позицијапозицијата [[напаѓач]] и во моментот е слободен играч.
 
{{Италија-фудбалер-никулец}}