Разлика помеѓу преработките на „Сили на Оската“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Менува ru:Страны Оси и их союзники)
Image:Flag of France.svg|[[Вишиевска Франција]]
Image:Slovakia WW2 flag.svg|[[Словачка]]
Image:Flag of Serbia (1941–1944).svg|[[Србија]]
Image:Flag of Montenegro (1905-1918 & 1941-1944).svg|[[Црна Гора]]
</gallery>
 
Анонимен корисник