Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Историја“

нема опис на уредувањето
[[Категорија:]]'''ВикиПроектот Историја''' е проект кој им овозможува на учесниците да ги координираат своите активности во остварувањето на целите на проектот:
 
* Создавање на квалитетни статии поврзани со историја;
21

уредување