Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам nl:John Adams (president VS) во nl:John Adams (politicus)
с (r2.7.3) (Робот: Додава ml:ജോൺ ആഡംസ്)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам nl:John Adams (president VS) во nl:John Adams (politicus))
[[my:ဂျွန် အာဒမ်းဇ်]]
[[nah:John Adams]]
[[nl:John Adams (president VSpoliticus)]]
[[ne:जोन एडाम्स]]
[[ja:ジョン・アダムズ]]
6.131

уредување