Мијаги (префектура): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам eu:Miyagi prefektura во eu:Miyagi (prefetura)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува da:Miyagi-præfekturet)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам eu:Miyagi prefektura во eu:Miyagi (prefetura))
[[es:Prefectura de Miyagi]]
[[eo:Gubernio Mijagi]]
[[eu:Miyagi prefektura(prefetura)]]
[[fa:استان میاگی]]
[[fr:Préfecture de Miyagi]]
6.131

уредување