Епоним: Разлика помеѓу преработките

Одземени 39 бајти ,  пред 9 години
* [[Александар Грејам Бел]] — (мерна единица)
* [[Данијел Бернули]] — (Бернулијев закон)
* [[Луј Брај]] — (БрајеваБрајова азбука)
* [[Луј Дагер]] — (Дагеротипија)
* [[Волт Дизни]] — (Дизниленд)
* [[Вулкан]] - (Вулкан (митологија), римски бог на огнот)
* [[Жилет]] - (Кинг Камп Жилет, Американски бизнисмен)
 
<br /><br /><br />
<!-- interwiki -->
 
[[Категорија:Лексикологија]]