Разлика помеѓу преработките на „Самоа“

Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава pa:ਸਮੋਆ)
с
{{Main|Административна поделба на Самоа}}
 
Самоа е составена од единаесет области и тие се истите области кои функционирале пред доаѓањето на европејците на Самоа. Главниот центар на секоја област е задолжена за нормално функционирање на областтаобласта.
 
[[Податотека:Samoa districts numbered2.png|right|thumb|320px|Области во Самоа.]]