Облак: Разлика помеѓу преработките

Одземени 286 бајти ,  пред 9 години
Одбиена последната промена во текстот (од 77.29.38.199) и вратена ревизијата 2814658 на TjBot
(Одбиена последната промена во текстот (од 77.29.38.199) и вратена ревизијата 2814658 на TjBot)
* [[Цирус]]: Висок облак, во вид на прамен при убаво време.
 
== Поврзано ==
Според обликот на облаците може да се предвиди какво ќе биде времето.
* [[Нефологија]]
 
* [[Магла]]
 
* [[Торнадо]]
 
* [[Ураган]]
 
* [[Монсун]]
 
* [[Грмотевица]]
1.Малите бели облачиња како памук во лето значат убаво време...
* [[Грмотевична бура]]
2.Тенките облаци високо на небото значатможна појава на дожд и ветер...
3.Високите темни и тешки облаци може да донесат невреме...
 
== Надворешни врски ==