Облак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 286 бајти ,  пред 9 години
с (r2.7.2) (Робот: Додава jbo:dilnu)
* [[Цирус]]: Висок облак, во вид на прамен при убаво време.
 
Според обликот на облаците може да се предвиди какво ќе биде времето.
== Поврзано ==
 
* [[Нефологија]]
 
* [[Магла]]
 
* [[Торнадо]]
 
* [[Ураган]]
 
* [[Монсун]]
1.Малите бели облачиња како памук во лето значат убаво време...
* [[Грмотевица]]
2.Тенките облаци високо на небото значатможна појава на дожд и ветер...
* [[Грмотевична бура]]
3.Високите темни и тешки облаци може да донесат невреме...
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник