Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(Библиографија)
с
* ''[[Генералот на мртвата војска]]'' (1963)
* ''Тврдина'' (1970)
* ''Хроника во каменоломот''' (1971)
* ''Големата зима'' (1977)
* ''Скршениот април'' (1978)