Разлика помеѓу преработките на „Тројен“

Додадени 37 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.2) (Робот: Додава ms:Treuen)
|Lageplan = Treuen in V.svg
|Bundesland = Sachsen
|Regierungsbezirk = [[ХемницКемниц (административен округ)|ХемницКемниц]]
|Landkreis = Фогтландкрајс[[Фогтланд (округ)|Фогтланд]]
|Höhe = 424
|Fläche = 44
}}
 
'''Тројен''' ({{lang-de|Treuen}}) е град во округот [[ФогтландкрајсФогтланд (округ)|Фогтланд]], во [[Саксонија]], [[Германија]]. Се наоѓа 13 километри источно од [[Плауен]] и 7 километри северозападно од [[Ауербах (Саксонија)|Ауербах]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:ФогтландкрајсФогтланд (округ)]]
 
{{Градови во ФогтландкрајсФогтланд (округ)}}
{{Фогтландкрајс-никулец}}