Источен часовен појас: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
=== Северна Америка ===
==== Канада ====
Во [[Канада]], следниве [[Административна поделба на Канада|провинциипокраини и територии]] се делумно под источниот појас:
* [[Онтарио]] (без областите западно од [[Тандер Беј]], но со [[Атикокан]])
* [[Квебек]] (без западниот брег Кот-Нор и Маделенските острови)