Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам kk:Эйлер Леонард во kk:Леонард Эйлер
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ar:ليونهارد أويلر во ar:ليونهارت أويلر; козметички промени)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам kk:Эйлер Леонард во kk:Леонард Эйлер)
[[jv:Leonhard Euler]]
[[ka:ლეონარდ ეილერი]]
[[kk:Эйлер Леонард Эйлер]]
[[sw:Leonard Euler]]
[[ht:Leonhard Euler]]