Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам ne:होन्दुरास во ne:होण्डुरस
с (r2.7.3) (Робот: Додава gn:Honduras; козметички промени)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ne:होन्दुरास во ne:होण्डुरस)
[[na:Ondurat]]
[[nl:Honduras]]
[[ne:होन्दुरासहोण्डुरस]]
[[new:होण्डुरस]]
[[ja:ホンジュラス]]