Разлика помеѓу преработките на „Индоевропски јазици“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Wikang Indo-Europeo во tl:Mga wikang Indo-Europeo
с (r2.7.3) (Робот: Додава tl:Wikang Indo-Europeo; менува yo:Àwọn èdè Índíà-Europe)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:Wikang Indo-Europeo во tl:Mga wikang Indo-Europeo)
[[fi:Indoeurooppalaiset kielet]]
[[sv:Indoeuropeiska språk]]
[[tl:WikangMga wikang Indo-Europeo]]
[[ta:இந்திய-ஐரோப்பிய மொழிகள்]]
[[tt:Һинд-аурупа телләре]]