Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Додава ur:اشتراکی جمہوریہ سلووینیا
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3rc2) (Робот: Додава tr:Slovenya Sosyalist Cumhuriyeti)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ur:اشتراکی جمہوریہ سلووینیا)
[[tr:Slovenya Sosyalist Cumhuriyeti]]
[[uk:Соціалістична Республіка Словенія]]
[[ur:اشتراکی جمہوریہ سلووینیا]]
[[zh:斯洛文尼亚社会主义共和国]]
5.331

уредување