Разлика помеѓу преработките на „Едвард VIII“

Додадени 29 бајти ,  пред 7 години
с
r2.6.2) (Робот: Додава ur:ایڈورڈ ہشتم
с (r2.7.2+) (Робот: Менува mzn:ادوارد هشتم (بریتانیا شا))
с (r2.6.2) (Робот: Додава ur:ایڈورڈ ہشتم)
[[tr:VIII. Edward]]
[[uk:Едуард VIII (король Великої Британії)]]
[[ur:ایڈورڈ ہشتم]]
[[vi:Edward VIII của Anh]]
[[zh-yue:英王愛德華八世]]
3.985

уредувања