Црногорци: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.2) (Робот: Ја менувам en:Montenegrins (ethnic group) во en:Montenegríns (ethnicity)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам en:The Montenegrins во en:Montenegrins (ethnic group))
с (r2.6.2) (Робот: Ја менувам en:Montenegrins (ethnic group) во en:Montenegríns (ethnicity))
[[cs:Černohorci]]
[[de:Montenegriner]]
[[en:MontenegrinsMontenegríns (ethnic groupethnicity)]]
[[fr:Monténégrins]]
[[fy:Montenegrinen]]
3.985

уредувања