Разлика помеѓу преработките на „Масакр во Велес“

нема опис на уредувањето
с (Подпоручикъ ја премести страницата Масакрот во Велес на Масакр во Велес)
{{Македонија во Втората светска војна}}
 
[[Категорија:Масакри врз Македонци]]
[[Категорија:Историја на Велес]]
[[Категорија:Масакри во Македонија]]
982

уредувања