Ризом: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава eu:Errizoma
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува ko:땅속줄기)
с (r2.7.3) (Робот: Додава eu:Errizoma)
[[es:Rizoma]]
[[eo:Rizomo]]
[[eu:Errizoma]]
[[fa:ریزوم (گیاه‌شناسی)]]
[[fr:Rhizome]]
11.372

уредувања