Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Додадени 2.537 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
 
*'''[[УЕФА Интертото Куп]] (1)''': 1998.
 
==Играчи==
===Моментален Состав===
{{fs start}}
{{fs player |no=1 |nat=ITA |pos=GK |name=[[Џанлука Курчи]] }}
{{fs player |no=3 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Архимеде Морлео]] }}
{{fs player |no=4 |nat=SLO |pos=MF |name=[[Рене Крхин]] }}
{{fs player |no=5 |nat=SWE |pos=DF |name=[[Микаел Антонсон]] }}
{{fs player |no=6 |nat=FRA |pos=MF |name=[[Сафир Таидер]] }}
{{fs player |no=7 |nat=URU |pos=FW |name=[[Хенри Хименез]]}}
{{fs player |no=8 |nat=AUT |pos=DF |name=[[Ѓорѓи Гариш]] }}
{{fs player |no=9 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Роберт Аквафреска]] }}
{{fs player |no=10 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Алберто Џилардино]] }}
{{fs player |no=11 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Марко Мота]] }}
{{fs player |no=12 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Андреа Писану]] }}
{{fs player |no=13 |nat=ITA |pos=MF |name=[[Нико Пулцети]] }}
{{fs player |no=14 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Чезаре Натали]] }}
{{fs player |no=15 |nat=URU |pos=MF |name=[[Диего Перез]] }}
{{fs player |no=17 |nat=ITA |pos=MF |name=[[Тиберио Гуаренте]] }}
{{fs player |no=18 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Маноло Габијадини]] }}
{{fs mid}}
{{fs player |no=19 |nat=URU |pos=FW |name=[[Федерико Родригез]] }}
{{fs player |no=20 |nat=URU |pos=DF |name=[[Матијас Аберо]] }}
{{fs player |no=21 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Николо Черубин]] }}
{{fs player |no=22 |nat=ITA |pos=GK |name=[[Филипо Ломбарди]] }}
{{fs player |no=23 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Алесандро Дијаманти]] }}
{{fs player |no=24 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Даниеле Папони]] }}
{{fs player |no=25 |nat=ITA |pos=GK |name=[[Федерико Аљарди]] }}
{{fs player |no=28 |nat=ESP |pos=MF |name=[[Марти Риверола]] }}
{{fs player |no=30 |nat=ITA |pos=MF |name=[[Микеле Пациенца]] }}
{{fs player |no=32 |nat=AUT |pos=MF |name=[[Дејан Стојановиќ]] }}
{{fs player |no=33 |nat=GRE |pos=MF |name=[[Панајотис Коне]] }}
{{fs player |no=43 |nat=DEN |pos=DF |name=[[Фредерик Соренсен]] }}
{{fs player |no=45 |nat=BRA |pos=DF |name=[[Рожер Карваљо]] }}
{{fs player |no=77 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Кристијан Пасквато]] }}
{{fs player |no=90 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Даниеле Портанова]] |other=[[Капитен|кап.]] }}
{{fs end}}
 
==Надворешни врски==