Разлика помеѓу преработките на „Римски диктатор“

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам sr:Римски диктатор во sr:Диктатор (магистрат)
с (r2.7.1) (Робот: Додава oc:Dictator (Roma antica))
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам sr:Римски диктатор во sr:Диктатор (магистрат))
[[ro:Dictator roman]]
[[ru:Диктатор (Древний Рим)]]
[[sr:Диктатор (магистрат)]]
[[sr:Римски диктатор]]
[[sh:Rimski diktator]]
[[fi:Rooman diktaattori]]
126.292

уредувања