Химачал Прадеш: Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава ur:ہماچل پردیش
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Робот: Додава ur:ہماچل پردیش)
[[tr:Himaçhal Pradeş]]
[[uk:Хімачал-Прадеш]]
[[ur:ہماچل پردیش]]
[[vi:Himachal Pradesh]]
[[war:Himachal Pradesh]]
85.496

уредувања