Разлика помеѓу преработките на „Дишник“

Додадени 15 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава lv:Traheja
с (Робот: Ја менувам Категорија:Систем за дишење во Категорија:Респираторен систем)
с (r2.7.1) (Робот: Додава lv:Traheja)
[[ku:Qilqancik]]
[[la:Trachea]]
[[lv:Traheja]]
[[lt:Trachėja]]
[[hu:Légcső]]
34.422

уредувања