Разлика помеѓу преработките на „Француска револуција“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Менува sq:Revolucioni francez
с (Робот: Додава lij:Rivoluçion françeize)
с (r2.7.1) (Робот: Менува sq:Revolucioni francez)
[[ru:Великая французская революция]]
[[sc:Revolutzione frantzesa]]
[[sq:Revolucioni Francezfrancez]]
[[scn:Rivuluzzioni francisa]]
[[si:ප්‍රංශ විප්ලවය]]
2.613

уредувања