Разлика помеѓу преработките на „Џејсон Њустед“

нема опис на уредувањето
Постоеле неколку шпекулации во наредните неколку години дека Њустед евентуално би се вратил во [[Металика]], но таквите најави се покажале неточни. И покрај разделбата со [[Металика]], Џејсон останал пријател со останатите членови. На 4 [[април]], 2009 год. бил примен во ''Rock and Roll'' куќата на славните во [[Кливленд]], [[Охајо]]. Во декември, 2011 год. настапил на серијата концерти по повод 30 години од основањето на [[Металика]], во придружба на сегашните членови на бендот.
 
=== Воивод и Ози Озборн ===
По заминувањето од [[Металика]], Џејсон започнал со работа во [[треш метал]] бендот ''Воивод''. Повремено, за време на [[фестивал]]от ''Озфест 2003'', го пополнувал испразнетото место на [[бас гитара|басист]] во бендот на [[Ози Озборн]]. Во едно интервју на Озборн за МТВ, рекол дека Њустед покажал голем ентузијазам за соработка со неговиот бенд, па дури и го споредил со [[Гизер Батлер]], некогашниот басист на [[Блек Сабат]]. Но, до соработка не дошло, па така Њустед продолжил со ''Воивод''. Со нив направил два студиски албуми, а имал и значаен придонес во снимањето на [[албум]]от ''Infini'' (2009), кога иако не бил формален член, сепак свирел [[бас гитара]] на сите нумери.
 
=== Подоцнежна кариера ===
=== Воивод ===
 
=== Подоцнежни години ===
 
== Наводи ==