Разлика помеѓу преработките на „Евангелие според Лука“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам vi:Phúc âm Luca во vi:Phúc Âm Luca
с (r2.6.8) (Робот: Ја менувам yo:Ìhìnrere Luku во yo:Ìhìnrere Lúkù)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам vi:Phúc âm Luca во vi:Phúc Âm Luca)
[[ug:لۇقا بايان قىلغان خۇش خەۋەر]]
[[vep:Evangelii Lukan mödhe]]
[[vi:Phúc âmÂm Luca]]
[[yo:Ìhìnrere Lúkù]]
[[zea:Lucas]]
126.593

уредувања