Динамичен систем: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Додава war:Sistema dinamiko
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам it:Sistema dinamico (fisica matematica) во it:Sistema dinamico)
с (r2.7.2) (Робот: Додава war:Sistema dinamiko)
[[uk:Динамічна система]]
[[vi:Hệ thống động lực]]
[[war:Sistema dinamiko]]
[[zh:动力系统]]
5.331

уредување