Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox Writer
|name = Исмаил Кадаре<br />Ismail Kadare
|image = [[Податотека:Ismail Kadare 1.jpg|220px]]
|caption = слика на Кадаре
|birth_date = {{роден на|28|јануари|1936}}