Разлика помеѓу преработките на „American Broadcasting Company (ABC)“

с
Бот: Поправа пренасочувања
с (r2.6.8) (Робот: Ја менувам bg:American Broadcasting Company во bg:Ей Би Си)
с (Бот: Поправа пренасочувања)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''American Broadcasting Company''' ('''ABC''') (во превод: ''Американска радиодифузна компанија'') е [[САДсоединети Американски Држави|американска]] [[телевизиска мрежа]]. Моментално е во споствеништво на [[The Walt Disney Company]]. Позната е по тоа што ги емитува едни од најпопуларните телевизиски серии: ''[[Вовед во анатомија]]'', ''[[Изгубени]]'', ''[[Грдата Бети]]'', ''[[Очајни домаќинки]]'' и други.
 
 
758

уредувања