Разлика помеѓу преработките на „Токо Каудио“

Одземени 10 бајти ,  пред 8 години
с
Бот: Поправа пренасочувања
с (r2.7.2+) (Робот: Додава zh:托科考迪奥)
с (Бот: Поправа пренасочувања)
| image_caption =
| region = [[Кампанија]]
| province = [[Беневенто (провинцијапокраина)|Беневенто]]
| mayor =
| mayor_party =
}}
[[Податотека:Tocco-caudio1.jpg|рамка|десно|250px|Поглед на Токо Каудио.]]
'''Токо Каудио''' е општина во [[Провинциипокраини во Италија|провинцијата]] [[Беневенто (провинцијапокраина)|Беневенто]], [[Кампанија]], [[Италија]].
 
{{Беневенто (провинција)}}
758

уредувања